7 dôvodov prečo sa oplatí využiť Home staging

Možno ste už niekedy v TV natrafili na zahraničné relácie, kde sa šikovným dizajnérom podarilo premeniť hrozne vyzerajúcu nehnuteľnosť na jeden úžasný, luxusne vyzerajúci a oku lahodiaci byt. A presne o tomto je „home staging“.  Nemusíte sa však báť, home staging neznamená kompletnú rekonštrukciu bytu, ktorá by Vás stála cez 10tis Eur, ale ide skôr o efektívnu marketingovú techniku, vďaka ktorej bude dom alebo byt príťažlivý pre čo najväčší okruh potenciálnych kupcov.

Prekvapilo by Vás, keby ste zistili, že typická relizácia home stagingu väčšinou nestojí viac ako niekoľko stoviek eur a dá sa zvládnuť aj za menej ako jeden deň? No a keď zohľadníme peniaze a čas na takúto realizáciu s efektom, ktorý Vám prinesie, sú to skutočne efektívne vynaložené investície. Z našej profesionálnej skúsenosti vám môžme potvrdiť, že až 80% nehnuteľností na trhu nie je správne pripravených na predaj. Buďte teda tými, ktorý sa rozhodnú byť medzi konkurenčnými ponukami výnimočnými a neprehliadnuteľnymi.

Ak ešte váhate, položte si otázku – ak by ste mali šancu dostať čo i len o 1 % viac z predajnej ceny vášej nehnuteľnosti a zároveň ho predať oveľa rýchlejšie, nevyužili by ste takúto šancu?

Z prieskumov realitného trhu v USA sa potvrdzuje, že nehnuteľnosť po home stagingu sa bude predávať v priemere o 17% viac.
A to pre vás znamená menej bolestí hlavy a problémov. Priemerný počet dní, počas ktorých sa predá bežná nehnuteľnosť je 160 dní - v prípade home stagingu je táto len 31 dní.
V americkom prieskume, ktorý sa týkal viac ako 2 000 realitných kancelárií, sa zistilo, že predajcovia, ktorí zvyčajne minuli 500 dolárov za služby spojené s homestagingom, získali späť viac ako 343 % svojich nákladov na predaj svojho domu.
Ak žijete vo svojom dome, nevidíte objektívne potenciál pre úpravu. Profesionál home stagingu sa dokáže na nehnuteľnosť pozrieť čerstvým pohľadom a odporučiť úpravy, tak aby byt ožil a zaujal na prvý pohľad.
Profesionálny home stager dokáže spravovať vaše projekty od začiatku do konca. Vám tým absolútne odpadnú starosti a získate voľný čas pre seba.
Ponuky, ktoré su na trhu už príliš dlho, vzbudzujú nedôveru. Zároveň sa ich cena priebežne musí znižovať, čo nenapomáha atraktivite ponuky.
Budete spokojní s vedomím, že ste urobili absolútne všetko pre to, aby ste umožnili rýchly predaj vášho najcennejšieho majetku a za cenu, ktorá bude pre Vás viac ako prijateľná!
sk_SKSlovak